POSLANIE PLATFORMY

MIČURIN ŽIJE je multifunkčná, virtuálna platforma, ponúkajúca ľuďom bez rozdielu, obmedzení a poplatkov bohatý program, zaujímavosti, zábavu vo forme skvelých filmov, dokumentov, rozhovorov, publikácií o rôznorodých témach – o prírode, meste, udržateľnosti, spoločnosti či dobročinných projektoch. Predstaví ľuďom i fenomén Mičurina, posledného verejného priestoru hradného kopca v Bratislave.  

PREČO TO ROBÍME?

Jedným z hlavných cieľov a aktivít OZ Hrad – Slavín, ktorému sa venuje viac ako 10 rokov, je záchrana výnimočného areálu Mičurin, ktorý sa už našťastie podaril ochrániť štatútom národnej kultúrnej pamiatky. 

Prvým impulzom projektu bola pôvodná idea realizácie kultúrneho festivalu, ktorý by sa pravidelne odohrával v priestoroch Mičurina a ponúkal by návštevníkom hodnotný program vo forme hudobných predstavení, filmových projekcií, foto výstav, tanečnej školy, dobročinných akcií, workshopov pre deti i mládež a mnohých iných aktivít na oživenie miesta i ľudí. Toto podujatie sa z technických i pandemických opatrení zrušilo. Preto sme vymysleli náhradný spôsob, ako ľuďom predsa len priniesť hodnotu vo forme kultúrneho vyžitia, zábavy a zviditeľniť tak aj unikátny fenomén Mičurina

AKO BUDE PLATFORMA FUNGOVAŤ

KEDY:  štartujeme 4.12.2021 o 6:00 hod.

KDE: na platforme www.micurinzije.sk

AKO: každý deň sa bude publikovať jeden obsah – jedna akcia – jedna inšpirácia – v  čase od 6:00 hod

PROGRAM PLNÝ ZÁŽITKOV

Pre informácie o programe navštívte web stránku www.micurinzije.sk. Odporúčame sa zaregistrovať na odber správ, prostredníctvom ktorých, vám budeme zasielať aktualizovaný program.

ČO SA DOZVIETE

Na platforme Mičurin žije sa dozviete aj to, prečo  Mičurin – národná kultúrna pamiatka – nežije, a ako by žiť mohla. Ponúkneme vám príbeh tejto výnimočnej stavby, ktorá by mohla predstavovať jeden z posledných verejných priestorov na hradnom kopci, ak by sa jej dvere pre verejnosť opäť otvorili. V minulosti Mičurin plnohodnotne slúžil deťom a mládeži, využíval sa najmä na vzdelávacie, voľnočasové aktivity s rôznymi krúžkami. Boli tu rôzne tématické dielne, laboratóriá, pestovateľské práce, bazén, amfiteáter, chov zvierat, včiel a iné rozvíjajúce činnosti detí a mládeže. Dozviete sa, prečo je Mičurin pre verejnosť desaťročia zatvorený, a čo môžeme spraviť preto, aby sa to zmenilo. 

Navštívte platformu, pridajte sa k nám – k novej komunite dobrých ľudí. Spoločne sa zabavíme, spoznáme nové veci a aj pomôžeme Mičurinu, oživoť ho novým príbehom – jeho budúcnosťou.